Cardiosos tindrà cura dels 4.000 participants de la Buff Epic Run

Demà dissabte la muntanya de Montjuic s’omplirà de disfresses i obstacles perquè els 4.000 participants de la Buff Epic Run s’ho passin d’allò més bé en aquesta esbojarrada cursa. Cardiosos despleguem un ampli equip per a que res pugui aigualir la festa: muntem el nostre Punt Mèdic Avançat i desplacem dues ambulàncies medicalitzades, cinc tècnics, un metge i un infermer.

Una altra opció de lleure més tranquil·la per demà és una nova edició del Palo Alto Market al Poble Nou. Es tracta d’una edició especial Nadal que compta amb el nostre equip habitual de prevenció format per dos tècnics sanitaris equipats amb un Desfibril·lador Extern Automàtic (DEA).

La Federació Catalana de Futbol  (FCF) que confia en Cardiosos organitza aquest cap de setmana la primera fase del VIII Campionat d’Espanya de Seleccions Autonòmiques sub 16 i del XII Campionat estatal sub 18 femení. Des de divendres i fins diumenge al Camp Esportiu Municipal El Canyars de Castelldefels despleguem un equip format per un metge, un infermer i un tècnic sanitari amb una ambulància medicalitzada.

La FCF també avalua als àrbitres aquest cap de setmana a Sant Cugat. Els àrbitres han de superar les proves físiques i hi desplacem una ambulància amb dos tècnics sanitaris.

Pel que fa al futbol tancarem el cap de setmana al derbi Barça-Espanyol. Al Camp Nou hi desplacem dos bombers amb un equip DEA.

Formació

D’altra banda, el nostre equip de formadors estarà dissabte a Santa Fe del Penedès on impartirà formació DEA a una desena de persones del municipi i a Sabadell on formarà a membres de l’escola Miquel Martí i Pol de Sabadell.